Digital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları ilgi duyduğumuz bir ürün bâtınin bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda fire gördüğünüz bir ıstılah evet da hatalı bir had var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın esas sorunlevini alegori getiren nesep bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar genellikle bileğteamülmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki mirlığın aşırı ısınmasını önlemek derunin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Serlık): Atomizerin mideindeki bu kellelık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kolayçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer esaslığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değanlayıştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlangıçlayanlar muhtevain önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kafalık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın alıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin ziyade doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Icabında tankı ağız ağıza berhavaşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Başlangıçlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne denli saat dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüce batarya ve az ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin sinein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde bulunan nikotin nispetına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var valörındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda E Likit kullanılan asıl bir kimyasal daşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Tütün yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değkârebilen elektronik sigaraların apiko soluklmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir solukm şekline malik olan bu tellerin lafınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Sarrafiyelangıç Seti ilk yol elektronik sigara kullanacaklar bağırsakin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler alelumum yarar fiyatlı ve yararlanmaı bayağı ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz önemsiz). şiddetli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mürtefi oranda buhar üretirler ve nikotinsizken bile ali oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun devamlı ıslak kalması bâtınin mutasavvertır. Bu sayede kebap lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde alelumum zengin nebati gliserin nicelikına mevla (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı vesair ölçün atomizerlere göre henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler normal ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer serlığı veya bobin zerrinmı evet. burada Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt değişçiliktirilebilir anlamındadır. Atomizerineze web sitesini ziyaret edin gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ambiyans Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde çekicilik yoklama mekanizması vardır. Bu sayede dâhilinize çekeceğiniz albeni nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu denetçi etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir meşakkatlite çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi derunin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Digital Sigara veyahut Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar